Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi

2018 TROYA YILI ESERLERİ

.

2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları tarafından üretilen ve Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezimiz pişirim desteği verilen Troya Kültür Sanat Şöleni’nde ortaya çıkan eserlerin açılış töreni ÇOMÜ Eğitim Fakültesi Dekanlık binasında gerçekleştirildi.

 

Törene, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Suat Uğur, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Zeki Genç, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçer Köksal ve Araştırma Merkezimiz Müdürü Doç.Dr. Yeşim ZÜMRÜT katılmışlardır.

 

Törende, 2018’de ilan edilen Troya Yılı etkinliklerinden olan ve ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Troya Kültür Sanat Şöleni kapsamında; Öğr. Gör. Berna Batur, Arş. Gör. Zeynep Oral ve Arş. Gör. Derya Arslan tarafından yapılan “Hektor’un Mirası Troya” isimli çini pano, Öğr. Gör. Şeref Doğan tarafından “2018 Troya Yılı Anısına” isimli mimari seramik pano ve Doç. Yeşim Zümrüt danışmanlığında Yüksek Lisans Öğrencisi İlker Özyıldırım tarafından yapılan 11 adet zemin göbek çalışması, ÇOMÜ Rektörlüğü ve ÇASEM’in katkılarıyla Eğitim Fakültesine armağan edildi.